Vaccinul anti-Covid aduce prima bucurie la Vâlcea: Festivalul de Blues de la Brezoi din 2021

Odată cu începerea campaniei de vaccinare, a fost redată speranța miilor de iubitori ai Bluesului, ca în această vară, să putem avea din nou Festivalul de la Brezoi.
”Suntem de un optimism incorigibil. Nici nu punem alternativa că nu ar fi. Este clar că Festivalul se va ține în această vară. A apărut vaccinul, a început campania de vaccinare, a început sfârșitul pandemiei. Este clar că în vară omenirea va fi eliberată de această pandemie. Noi ne pregătim de festival”, spune Mihai Răzvan Mugescu.
Optimismul ne-a cuprins pe toți și începem din ce în ce mai mult să credem că Brezoiul va deveni din nou capitala culturală a muzicii lumii, și vom putea 6 zile de festival să ne simțim din nou bine, acolo la poalele Țurțudanului
”Festivalul se va desfășura de-a lungul a 6 zile în loc de 4, în perioada 20-25 iulie 2021. TOȚI artiștii anunțați pentru ediția din 2020 au confirmat prezența la ediția amânată în 2021. Artiștii principali care au fost deja anunțați pentru 23-26 iulie 2020 vor concerta în aceleași zile ale săptămânii, în perioada 22-25 iulie 2021, adică în zilele de joi, vineri, sâmbătă, duminică. Vă pregătim surprize frumoase și în scurt timp vom dezvălui numele artiștilor principali pentru cele 2 zile adăugate, respectiv 20 și 21 iulie 2021.
Abonamentele/biletele pentru festival și camping achiziționate până la data de 31 mai 2020 vor fi valabile pentru întreaga perioadă, 20-25 iulie 2021. Cei care au achiziționat abonamente la festival pană la 31 mai 2020 și nu pot, din diverse motive, să participe la ediția amânată în 2021, vor avea posibilitatea să ceară returnarea contravalorii biletului în perioada 1 iunie-30 iunie 2021. Cererea de returnare trebuie efectuată doar în perioada specificată și doar prin platformele de ticketing de pe care au fost achiziționate.
Open Air Blues Festival Brezoi înseamnă muzică și artiști de calitate, prieteni revăzuti, prieteni noi, distracție și atmosferă relaxantă într-un cadru cum numai peisajul montan de la poalele Țurțudanului ni-l poate oferi. Ne vom regăsi în 2021 și vom sărbători așa cum se cuvine.
Să ne redevem la Brezoi în 2021