Un cunoscut lider liberal vâlcean a fost invitat de AUR să candideze la președinția Consiliului Județean

Liderii AUR au declarat că recent i-au înaintat o ofertă vicepreședintelui PNL Vâlcea, consilierul județean Victor Popescu, liderul grupului liberal, să candideze în tandem cu Vicențiu Mocanu la alegerile locale din 2024.

Oferta a venit chiar din partea formațiunii, la nivel național, George Simion. Liberalului vâlcean i s-a dat un deadline până în 15 decembrie să dea un răspuns.

Contactat de redacție, Victor Popescu nu a dorit să comenteze această știre, în schimb nici nu a confirmat sau infirmat informația.

Reamintim că Victor Popescu este măsurat într-un sondaj intern al partidului, tot pentru o astfel de candidatură, unde se luptă cu Grig Chiroiu (Pupăză) și secretarul de stat Aurel Simion.

One comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *