Rezultate (27 sept 2020) Primari Vâlcea: PNL -47, PSD 36, PER -5, 1 Independent. Preşedinte CJ Vâlcea – PSD

  1. Alunu – PSD, Cristian Birăruţi
  2. Amărăști – PNL Adrian Cătană îl învinge pe Drăghici PSD
  3. Bărbătești PSD, Constantin Banacu
  4. Berislăvești PSD, Nicolae Popescu
  5. Boișoara – PNL Mihai Săndulache
  6. Budești – PNL – Ionel Vladulescu
  7. Bujoreni – PNL – George Gingu
  8. Bunești – PSD Viorel Radi
  9. Câineni – PNL Ion Nicolae
  10. Cernișoara – PER Dumitru Ciorâcă primar nou
  11. Copăceni – PSD Tironel Tâmplărescu
  12. Costești .- PSD Toma Peştereanu
  13. Crețeni – PER Constantin Catrina îl învinge pe Ion Spârleanu PSD
  14. Dăești – PNL George Popolan
  15. Dănicei – PNL Dumitru Pirneci
  16. Diculești – PNL Armand Cupăreanu
  17. Drăgoești – PNL Gheorghe Melente
  18. Fârtățești – PNL, Nicolae Voicescu
  19. Făurești – PNL Marius Irimia
  20. Frâncești – PNL Daniel Paraschiv
  21. Galicea PSD Florin Mărăcine.
  22. Ghioroiu – PNL Silviu Predescu
  23. Glăvile – PSD Iustin Duicu
  24. Golești – PNL Adrian Mitrache primar nou
  25. Grădiștea – PNL Ilie Boiangiu
  26. Gușoeni – PSD Nicolae Concioiu
  27. Ionești .- Neagoe independent
  28. Lăcusteni PSD Cosmin Bocşaru
  29. Lădești PSD Nicolae Iordache îl învinge pe liberalul Ion Lixandru
  30. Laloșu – PSD Adrian Ruja învinge pe liberalul Nicu Constantin
  31. Lăpușata – PNL Nicolae Joiţa
  32. Livezi – PSD, Ştefan Verdeş
  33. Lungești PNL Tiberiu Costea
  34. Măciuca PNL Mugurel Mărcoianu
  35. Mădulari PSD Daniel Dimulescu
  36. Mălaia – PSD Gheorghe Dinculescu îl învinge pe liberalul Gabriel Ţolea
  37. Măldărești PNL Bociog
  38. Mateești PSD Cosmin Angelescu primar nou
  39. Mihăești PNL Constantin Bârzăgeanu
  40. Milcoiu PNL Daniel Muşat
  41. Mitrofani PSD Coada îl învinge pe Răspopescu PNL
  42. Muereasca PNL Ion Ungureanu
  43. Nicolae Bălcescu PNL Landor Moşteanu
  44. Olanu – PNL Gheorghe Anghel
  45. Orlești PNL Constantin Cârstina
  46. Oteșani PNL Mircea Oprişor
  47. Păușești PER, Cătălin Avan
  48. Păușești-Măglași PNL Alexandru Dediu
  49. Perișani PNL Ion Sandu
  50. Pesceana PSD Ion Vasile
  51. Pietrari PNL Nicolae Moraru
  52. Popești – PSD Aurora Măgura
  53. Prundeni – PSD Cristina Munteanu
  54. Racovița – PSD Ionel Iliescu o învinge pe liberala Sonia Iliescu
  55. Roești – PSD Gheorghe Drăghici
  56. Roșiile – PNL Constantin Dumitru primar nou
  57. Runcu – PER Vasile Stoica
  58. Sălătrucel PNL Dorel Ancuţa îl învinge pe social-democratul Nicolae Sima
  59. Scundu – PSD Dumitru Blejan
  60. Sinești – PNL Cristian Buican
  61. Șirineasa – PSD Ion Bebe Streinu
  62. Slătioara – PSD Sorin Romcescu
  63. Stănești – PNL Ionel Michiu
  64. Ștefănești PSD Uţa, primar nou
  65. Stoenești PNL Gheorghe Dumbravă
  66. Stoilești PSD Florin Ionescu
  67. Stroești PNL Toma Ciolacu
  68. Șușani – PNL Tudor Constantin Daniel
  69. Sutești – PNL Alin Dumbravă o învinge pe social-democrata Carmen Lixandru
  70. Tetoiu PSD Viorel Herascu, îl invinge pe liberalul Lucian Antonie
  71. Titești PNL Cătălin Daneş
  72. Tomșani PNL Nicolae Andrei îl invinge pe social-democratul Dumitru Pearcu
  73. Vaideeni PSD Daniel Băluţă
  74. Valea Mare PNL Gabriel Niţă îl învinge pe Constantin Briceag PSD
  75. Vlădești PSD, Adrian Cosac
  76. Voicești PNL Florian Vătafu
  77. Voineasa PSD Gabriel Năstasescu
  78. Zătreni PNL Constantin Liţoiu
  1. Râmnicu Vâlcea – PER Mircia Gutău
  2. Drăgăşani – PSD Cristian Nedelcu
  3. Horezu PSD – Nicolae Sărdărescu
  4. Băbeni PSD Stefan Bogdan
  5. Călimăneşti – PNL Florinel Constantinescu
  6. Brezoi PNL Robert Schell
  7. Olăneşti – PSD Sorin Vasilache
  8. Govora – PNL Mihai Mateescu
  9. Berbesti – PNL Milorad Cumpănăşoi
  10. Bălceşti PNL Constantin Aleca
  11. Ocnele Mari . PSD, Remus Sasu îl invinge pe liberalul Mihai Pătru
loading...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *