Promosticuri Alegeri Locale Vâlcea 2020, pe localităţi

Vom prezenta un tabel cu rezultatele prognozate la alegerile locale din judeţul Vâlcea, în varinta în care acestea se vor ţine în toamna anului 2020:

  1. Alunu – dificultate mare, câştigător Cristian Birăruti (PSD)
  2. Amărăști dificultate mare, rezultat incert (bară la bară PSD PNL)
  3. Bărbătești lejer, câştigător Constantin Banacu (PSD)
  4. Berislăvești dificultate medie plus, câştigător Nicolae Popescu (PSD)
  5. Boișoara lejer, câştigător Mihai Săndulache (PNL)
  6. Budești lejer, câştigător Ion Vlădulescu (PNL)
  7. Bujoreni dificultate medie, câştigător George Gângu (PSD?)
  8. Bunești lejer, câştigător Viorel Radi (PSD)
  9. Câineni dificultate medie plus, câştigător Ion Nicolae (PNL)
  10. Cernișoara dificultate mare, rezultat incert (bară la bară PNL PSD)
  11. Copăceni lejer, câştigător Tironel Tâmplărescu (PSD)
  12. Costești dificultate mare, câştigător Toma Peştereanu (PSD)
  13. Crețeni dificultate mare, bară la bară (PSD PNL)
  14. Dăești lejer, câştigător George Popolan (PNL)
  15. Dănicei dificultate medie, câştigător Dumitru Pirneci (PNL/PER),
  16. Diculești lejer, câştigător Armand Cupăreanu (PNL)
  17. Drăgoești lejer, câştigător Gheorghe Melente (PNL)
  18. Fârtățești lejer, câştigător Nicolae Voicescu (PNL)
  19. Făurești dificultate medie plus, câştigător Marius Irimia (PNL)
  20. Frâncești lejer, câştigător Dan Paraschiv (PNL)
  21. Galicea dificultate mare, rezultat incert (bară la bară PNL PSD)
  22. Ghioroiu lejer, câştigător Iosif Predescu (PNL/PSD)
  23. Glăvile lejer, câştigător Iustin Duicu (PSD)
  24. Golești dificultate medie, câştigător Adrian Mitrache (PNL)
  25. Grădiștea lejer, câştigător Ilie Boiangiu (PNL)
  26. Gușoeni dificultate medie, câştigător Nicolae Concioiu (PSD)
  27. Ionești lejer, câştigător Constantin Neagoe (PNL)
  28. Lăcusteni lejer, câştigător, Cosmin Bocşaru (PNL)
  29. Lădești dificultate mare, rezultat incert (bară la bară, PNL PSD)
  30. Laloșu dificultate medie, câştigător Constantin Nicu (PNL)
  31. Lăpușata dificultate medie, câştigător Nicolae Joiţa (PNL)
  32. Livezi lejer plus, câştigător Ştefan Verdeş (PSD)
  33. Lungești lejer, câştigător Tiberiu Costea (PNL)
  34. Măciuca lejer plus, câştigător Mugurel Mărcoianu (PNL)
  35. Mădulari lejer, câştigător, Daniel Dimulescu (PSD)
  36. Mălaia dificultate medie, câştigător Gabriel Ţolea
  37. Măldărești dificultate mare rezuiltat incert
  38. Mateești dificultate mare, avantaj PSD
  39. Mihăești lejer, câştigător Constantin Bârzăgeanu (PNL)
  40. Milcoiu dificultate medie, câştigător Daniel Muşat (PNL)
  41. Mitrofani lejer, câştigător Lupu Răspopescu (PNL)
  42. Muereasca lejer plus, câştigător Ion Ungureanu (PNL)
  43. Nicolae Bălcescu dificultate medie, câştigător Constantin Oprea (PSD)
  44. Olanu lejer plus, câştigător, Ghoerghe Anghel (PNL)
  45. Orlești lejer, câştigător Constantin Cirstina (PNL)
  46. Oteșani lejer, câştigător Mircea Oprişor (PNL)
  47. Păușești lejer câştigător Cătălin Avan (PER/PNL)
  48. Păușești-Măglași lejer, câştigător Alexandru Dediu (PNL)
  49. Perișani lejer , câştigător Ion Sandu (PNL)
  50. Pesceana lejer, câştigător Ion Vasile (PSD)
  51. Pietrari dificultate medie, câştigător Nicolae Moraru (PNL)
  52. Popești, lejer, câştigător Aurora Măgură (PSD)
  53. Prundeni dificultate medie, câştigător Cristina Munteanu (PSD)
  54. Racovița dificultate medie, câştigător, Sonia Iliescu (PNL)
  55. Roești dificultate medie, Gheorghe Drăghici (PSD)
  56. Roșiile dificultate medie, câştigător Doru Diaconu (PNL)
  57. Runcu dificultate mare, rezultat incert
  58. Sălătrucel dificultate medie câştigător Nicolae Sima(PSD)
  59. Scundu, lejer, câştigător Dumitru Blejan(PSD)
  60. Sinești lejer, câştigător Cristian Burleanu (PNL)
  61. Șirineasa dificultate medie, câştigător, Ion Bebe Streinu (PSD)
  62. Slătioara lejer, câştigător Sorin Romcescu (PSD)
  63. Stănești lejer, câştigător Ionel Michiu (PNL)
  64. Ștefănești dificultate medie, câştigător, Alexandru Uţă (PSD)
  65. Stoenești lejer, câştigător Gheorghe Dumbravă (PNL)
  66. Stoilești lejer, câştigător Florin Ionescu (PSD)
  67. Stroești dificultate mare plus, câştigător Toma Ciolacu (PNL)
  68. Șușani dificultate medie, câştigător PNL
  69. Sutești dificultate foarte mare, rezultat incert, avantaj PNL
  70. Tetoiu dificultate medie plus, câştigător Antonie Lucian (PNL)
  71. Titești lejer, câştigător Cătălin Daneş (PNL)
  72. Tomșani lejer, câştigător Dumitru Pearcu (PSD)
  73. Vaideeni lejer plus, câştigător Daniel Băluţă (PSD)
  74. Valea Mare dificultate medie plus, câştigător Constantin Briceag (PSD)
  75. Vlădești dificultate mare, rezultat incert bară la bară PSD PER
  76. Voicești Dificultate medie, câştigător Florian Vătafu (PNL)
  77. Voineasa, dificultate foarte mare, avantaj PSD
  78. Zătreni lejer, câştigător Constantin Litoiu (PNL)
  1. Râmnicu Vâlcea, dificultate medie plus, câştigător Mircia Gutău PER
  2. Drăgăşani, lejer plus, câştigător Cristian Nedelcu (PSD)
  3. Băbeni dificultate foarte mare, rezultat incert, bară la bară PSD PNL
  4. Horezu, dificultate foarte mare, rezultat incert, bară la bară PSD PNL
  5. Brezoi, lejer, câştigător Robert Schell (PNL)
  6. Berbeşti, dificultate medie, câştigător Milorad Cumpănăşoiu (PNL)
  7. Ocnele Mari, dificultate foarte mare, avantaj PNL
  8. Călimăneşti, dificultate medie, câştigător Florinel Constantinescu (PNL)
  9. Olăneşti, lejer plus, câştigător Sorin Vasilache (PSD)
  10. Bălceşti, lejer plus, câştigător Constantin Aleca (PNL)
  11. Govora, lejer plus, câştigător Mihai Mateescu (PNL)

Preşedinte CJ Vâlcea, rezultat incert bară la bară PNL şi PSD, funcţie de candidatul PNL.

N.B. în urma cu 4 ani, pronosticurile noastre au fost greșite in doar 3 localități.

Aceste previziuni au la baza feed backul din respectivele localități,

loading...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *