Trilaterala de la Vâlcea a decis: Autostrada Sibiu-Piteşti şi Drumul Capitalelor, prioritate 0 pentru Argeş, Vâlcea şi Sibiu
În cadrul unei întâlniri care avut loc la Râmnicu Vâlcea între conducerile celor trei consilii judeţene – Vâlcea, Argeş şi Sibiu, împreună cu reprezentanţii CNAIR, s-au discutat situaţia infrastructurii şi urgenţa începerii lucrărilor la tronsonul Sibiu – Piteşti şi reabilitarea DN73C, cunoscut şi ca drum al capitalelor, acesta unind Râmnicu Vâlcea de cele 2 foste capitale ale Ţării Româneşti- Curtea […]
» Read more