Primăria Bălcești intenționează să înființeze Servicul de Transport Public în comun
Primarul Constantin Aleca spune că este un capitol deficitar și a încercat prin PNRR să obțină fonduri pentru un transport în comun în această parte de județ. Din păcate, proiectul nu a fost declarat eligibil dar primăria nu renunță la idee. ”Vom depune pe noul POR acest proiect. Unul prin care să achiziționăm autobuze electrice și să înființăm două linii […]
» Read more