Consiliul Judeţean Vâlcea investeşte 2 miliarde de lei pentru reabilitarea clădirii Policlinicii cu Plată

Până în 1990, Policlinica cu Plată din  Râmnicu Vâlcea era văzută ca o zonă de lux, la care numai unii cetăţeni aveau posibilitatea să ajungă. Restul, mulţimea ne înghesuiam din ce în ce mai mulţi în spitalele publice, la circa de cartier, pe băncuţele de lemn. Era un simbol al acelei perioade, de care ne amintim acum, zâmbind. Fiecare oraş […]

» Read more