Rețea de gaze, centrul de zi sunt lucrările aflate în derulare în Bunești

La Bunești se lucrează la rețeaua de gaze, la subtraversările necesare rarcodurilor, spune primarul Viorel Radi.

”Sunt șanse ca în acest an să avem o rețea de gaze funcțională și să putem începe branșamentele. Se lucrează la Centrul de Zi, pe 31 martie ar urma să fie finalizată construcția. Prin Agenția Fondului de Mediu, avem un proiect în pregătire care privește extinderea rețelei de canalizare în Coasta Mare iar cu fonduri europene se va reabilita primăria”, precizează Viorel Radi.

La Bunești există deja o cerere destul de mare de terenuri și un număr considerabil de tranzacții cu terenuri și case se înregistrează în ultimii ani.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *