Ministrul Irineu Darău anunță concurs pentru Task Force-ul de Digitalizare

Irineu Darău, ministrul USR al Economiei, anunță lansarea procesului de selecție pentru specialiști în cadrul Grupului Operativ pentru Implementarea și Monitorizarea Reformelor și Investițiilor privind Transformarea Digitală (Task Force).

Digitalizarea este o prioritate strategică pentru România. Pentru a reuși să îndeplinim acest obiectiv, este nevoie de competență, implicare și expertiză. Vrem să ne asigurăm că reformele vor și avea rezultate concrete”, declară ministrul Irineu Darău.

Pentru cele șase posturi contractuale de execuție scoase la concurs sunt căutați profesioniști care vor să contribuie direct la implementarea reformelor de digitalizare, la modernizarea administrației și la creșterea eficienței serviciilor publice, într-un domeniu esențial pentru competitivitatea economiei românești.

Concursul va avea loc pe data de 16 februarie, iar dosarele pot fi depuse până pe 2 februarie.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *