Fetele noastre, sacrificiu total, până în ultima secundă: Scor final 20-19, împotriva Bucureştiului

Dramatism în derby-ul handbalului feminin! SCM Rm. Vâlcea, victorie în ultima secundă

Vâlcea a început mai bine și s-a desprins pe tabela, 3-1. Elevele lui Florentin Pera au pierdut din ritm pe finalul primei părți, iar la pauză, CSM a avut un gol avantaj, 10-9.

În startul primei reprize, jucătoarele de la CSM București au început perfect, având un avans de  4 goluri. Finalul a fost unul dramatic. În ultimele minute, Vâlcea a avut două goluri avans, dar cu 50 de secunde înainte de final, CSM București a egalat.

Cu 26 de secunde înainte de final, Vâlcea a scos portarul pentru a marca golul victoriei. În ultima secundă, Vâlcea a marcat în ultima secundă și a obținut victoria.  Astfel, CSM Rm. Vâlcea are 6 puncte avans față de marea rivală și este favorită la câștigarea titlului pentru a doua oară la rând.